Recent Replies

Recent Topics

Reply To: Pescuit in judetul Giurgiu

Home Forums Pe unde am pescuit in ultimul timp Pescuit in judetul Giurgiu Reply To: Pescuit in judetul Giurgiu

Catalin
Catalin
Keymaster

Azi am reusit prima partida de pescuit pe Arges de dupa prohibitie. Apa e tot mare, a stricat si ultimul pod de tuburi pe care reuseam sa mai trec pe partea ilfoveana dar mi se pare ca nu mai este atat de tulbure. Avatii mari nu atacau in schimb ceva obleti si avati mai mici erau in cateva locuri si vanau. Gunoaie vin dar nu exagerat de multe. Am pescuit in mai multe locuri, unele consacrate altele proaspat formate. Am testat noul costum anti-tantari, am luat la mine doar bluza si manusile deoarece am avut cizmele soldane ca sa pot aborda noroaiele si sa intru si in apa. Fara cizme nu reuseam nimic iar fara costum eram mancat. Milioane de tantari pe malul raului unde e multa apa si vegetatie. Bluza e ok dar manusile sunt cam mici si incomode la pescuit, nu prea pot tine firul bine cand arunc. O singura intepatura cred ca am simtit pe antebrat dar e ok pentru ca atunci cand voi folosi costumul o sa il impregnez si cu autan inaintea imbracarii. Nu am inceput filmarile dar e trecut pe lista si acest accesoriu