Reply To: Planuri de pescuit pe termen lung

Home Forums Planuri viitoare Planuri de pescuit pe termen lung Reply To: Planuri de pescuit pe termen lung

CatalinCatalin
Keymaster

Astepti un an intreg sa vina luna asta ca sa pescuiesti linistit si atunci cand vine te gaseste nepregatit. Eu personal imi fac planuri peste planuri cum sa imi impart luna asta ca nu cumva sa pierd vreo zi fara pescuiala dar si anul asta ca si in anii trecuti am ramas doar cu planurile. Apa e buna, temperaturile in aer si apa scad, s-a terminat cu concediile, cu scaldatul si grataritul, tantarii au cam disparut si ei si pestii au inceput sa se hraneasca pentru iernare. Din pacate pentru mine mi-a cedat motorul de la barca si nu stiu daca pot sa il repar vreodata sau anul asta. Imi ramane partea terestra a Deltei unde sa pot ajunge cu masina si bineinteles raurile din jurul capitalei plus Dunarea. Argesul este deocamdata micut si doar obletii se mai gasesc prin unele locuri. Sunt in general grasi si mari. Curand ziua va egala noaptea la numarul de ore si ne vom reducem si noi activitatea de pescuit. In ce ma priveste cred ca o iesire in Pardina la stiucarit ma mai asteapta si cam atat pe 2019.

Comments are closed.