Reply To: Ape din sudul Bucurestiului

Home Forums Starea apelor Ape din sudul Bucurestiului Reply To: Ape din sudul Bucurestiului

CatalinCatalin
Keymaster

Merg pe Arges aproape zilnic si de cele mai multe ori merg si de doua ori. Apa e cand scazuta cand crescuta, nu poti sa faci niciun plan. Braconieri din cand in cand, cormorani la fel, astazi erau cu zecile pe o apa scazuta iar pestii si asa putini si mici intrasera parca in pamant. De prins prind cand merge obleti si imi iau acasa cate 20-30 cu care fac o cura de proteina. Am mai retinut si cativa clenuti mai mult pentru a-mi aminti gustul lor. Astazi a fost o zi slaba dar cu toate astea a fost uj moment in care cleanul a mancat furibund. Am scos 5 unul dupa altul si alti cativa ratati sau care au urmarit rotativa numarul 1. Mustele nu au avut succes azi. Furia clenilor a durat cam 15 minute dupa care pauza totala. Am schimbat locul si am avut un atac de ceva mare pe care am reusit sa il tin in drill cateva minute si sa il aduc la mal intr-un curent maricel dar nu l-am putut scoate pe mal… Maine sunt iarasi acolo sa il caut

Comments are closed.