Recent Replies

Recent Topics

Reply To: Pescuit in judetul Giurgiu

Home Forums Pe unde am pescuit in ultimul timp Pescuit in judetul Giurgiu Reply To: Pescuit in judetul Giurgiu

Catalin
Catalin
Keymaster

Intre orele 14 si 18 am pescuit pe Arges. Apa mica dar nu prea limpede. Am dat doar dupa clean si l-am gasit doar intr-un singur loc dar l-am gasit bine adica am luat peste 10 exemplare si am mai ratat inca pe atatea din neglijenta. Ce m-a surprins a fost ca ataca doar dintr-o singura pozitie, cand aruncam catre amonte si contra soarelui. Pozitia fiind incomoda am cautat sa o tot schimb, ba sa dau catre aval, ba am intrat in apa sa pot arunca lateral si mai scurt dar nu vroia deloc. Am luat pe majoritatea la o rotativa argintata numarul 2 desi am mai testat si muste pe care am luat unul, si voblere si poppere dar astea fara rezultat. Bonus, am scapat telefonul in apa si momentan este la uscat dar banuiesc ca a decedat. Asta e… Adevarul e ca eram cam agitat cand am vazut ce bine ataca cleanul, chiar am facut zeci de bucle si noduri la fir, parca nu mai vedeam… acelasi fir si mulineta cu care in alte zile nu fac macar o bucla