Recent Replies

Recent Topics

Reply To: Informatii strict utile

Home Forums Informatii utile, interesante Informatii strict utile Reply To: Informatii strict utile

CatalinCatalin
Keymaster

Ieri la partida de pescuit pe Dunare mi-am dat seama ca e neaparat necesar sa mai trec ceva pe lista cu necesitati a unui pescar si anume leucoplast. Pai da, desi folosesc in mare parte carlige barbless si asa si aveam la taparina de ieri, in capat aveam un pilker cu carlig cu barbeta. Intr-un moment de neatentie mi-a intrat in deget dar bine de tot, practic tineam pilkerul in mana pregatit sa il agat de pickupul mulinetei cand firul s-a agatat de o creanga si datorita tensiunii mari pilkerul a sarit din mana iar carligul a intrat in deget instantaneu. Datorita frigului mi-am dat seama repede ca nu simt nimic si nu trebuie sa ma panichez drept pentru care am ales sa strang tare din deget si sa trag cu putere carligul. Nu a fost usor fiindca era un carlig mare cu spin pe masura si mi-a despicat un pic carnea dar cam atat, fara pic de durere. A curs si ceva sange si am murdarit si mulineta si haine… deci leucoplast!

Comments are closed.