Recent Replies

Recent Topics

Reply To: Romanii, mix de inteligenta si prostie

Home Forums Social, politic si administrativ Romanii, mix de inteligenta si prostie Reply To: Romanii, mix de inteligenta si prostie

CatalinCatalin
Keymaster

Azi e despre coronavirus. Nu sunt nici medic nici politician dar am o parere foarte proasta despre modul in care tara noastra trateaza acest subiect. OMS spunea ca acest virus e o amenintare planetara dar la noi vin oamenii din alte tari si chiar din zone unde virusul a fost confirmat si trec prin aeroport si prin jumatate din tara ca pe bulevard. Eu cred ca daca iei in serios problema izolezi pe cei pe care ii suspectezi sau se declara suspecti de a fi purtatori direct din aeroport daca nu poti de mai departe. Pai daca virusul a fost luat de putin timp nu poate fi detectat si omul pleaca linistit acasa la familie, prieteni, mai da o tura si pe la munte apoi incepe sa se simta rau. Pe cine mai bagi in carantina si pe cine si cu ce mai tratezi daca nu ai cu ce? Nu e mai simplu sa ii tii din prima secunda pe suspecti izolati 15-30 zile ca sa fii sigur ca nu sunt purtatori?

Comments are closed.