Recent Topics

Reply To: Auzite de la prieteni, virtuali sau necunoscuti

Home Forums Locuri bune si locuri mai putin bune de pescuit Auzite de la prieteni, virtuali sau necunoscuti Reply To: Auzite de la prieteni, virtuali sau necunoscuti

CatalinCatalin
Keymaster

Este deja ceva timp de cand romanasul nostru isi traieste viata mai mult pe facebook decat pe cea reala. La fel se intampla si cu pescarii, fac fel de fel de ghidusii, poze cu capturi imense, cantitati impresionante, totul aproape live.
Cu toate acestea o mare parte din ei au ramas putin in urma cu minciunelele si prostioarele. Ba ca nu spun locurile bune pe unde prind ei peste, ba ca le spun dar codificat, editeaza pozele ca sa nu dea detalii.
PENIBIL mai oameni, subestimati capacitatea celorlalti de a afla si cunoaste zonele unde pescuiesc. Mai aud pe cate unul ca a prins peste pe Arges, Sabar sau Neajlov si il intreb unde iar el incepe sa balbaie ca e nu stiu ce groapa, ce loc stiut doar de mamele lor de acum o suta de ani… Pentru toti mascaricii astia care cred ca ce stiu ei nu mai stiu si altii vreau doar atat sa spun, aici veti gasi mereu locuri unde se prinde peste PE BUNE. Am multi prieteni care pescuiesc in jurul capitalei si eu strabat aceste zone mai mereu asa ca le stiu destul de bine si vad adesea unde se prinde peste si unde se braconeaza si toate astea le voi face mereu PUBLICE. E un gest de egoism extrem sa crezi ca un loc bun il stii doar tu si il pastrezi doar pentru tine. In plus degeaba e locul bun daca nu e si pescarul sau nu are noroc. Zona din jurul Bucurestiului nu prea mai are secrete pentru Bucuresteni asa ca nu inteleg de ce nu putem sa fim macar in privinta asta corecti unii cu altii daca in rest mintim de ingheata apele…

Comments are closed.