Recent Replies

Recent Topics

Reply To: Auzite de la prieteni, virtuali sau necunoscuti

Home Forums Locuri bune si locuri mai putin bune de pescuit Auzite de la prieteni, virtuali sau necunoscuti Reply To: Auzite de la prieteni, virtuali sau necunoscuti

CatalinCatalin
Keymaster

Pai normal ca asa fac majoritatea, isi procura pesti de la cine stie ce braconieri si isi fac poze cu ei apoi spun ca e un loc secret unde au prins. Altii prind stiuci cu carasel apoi fac pozele cu voblerul in gura stiucii si la fel arunca o minciuna mai mare decat ei pe postare. Un om corect nu are ce sa ascunda. Gandeste-te ca flacaul ala din Falastoaca a prins in toamna o stiuca de 7 kg pe Neajlov, s-au pozat toti cu ea, se vedea in imagine cum stateau aliniati vreo cinci insi la rand la poze. Logic ca fiecare a postat-o si s-a laudat cu ea dar tragedia a fost ca multe zile si saptamani dupa capturarea ei veneau o gramada de pescari ( niste prostalai ) care cred ca si dormeau acolo, cu gramezi de lansete cu carasei, nu mai aveai loc sa arunci o lingurita. Dar ce nu gandeau ei este ca stiuca este un peste teritorialist asa ca sansele sa apara curand inca un exemplar de talia aluia in acelasi loc tind spre ZERO. Multi au ramas la nivelul la care cred ca unde a prins unul 3 baboi e neaparat o groapa uriasa plina de peste si vor prinde toti la nesfarsit. Desigur mai sunt altii, la fel de super-pescari care cred ca daca dau ei la feeder, neaparat sa scrie pe bat feeder, atrag toti pestii de la izvoarele raului si pana la varsare in locul unde dau si ca sa fie si mai convigatori au si ceva nada speciala, nu are oricine… PATETIC. Tu degeaba te duci cu o varga sau o lanseta oarecare ca nu prinzi…

Comments are closed.