Recent Replies

Recent Topics

Reply To: Eliberarea, vizarea permiselor de pescuit recreativ/sportiv 2014

Home Forums Legi, decrete, regulamente Eliberarea, vizarea permiselor de pescuit recreativ/sportiv 2014 Reply To: Eliberarea, vizarea permiselor de pescuit recreativ/sportiv 2014

CatalinCatalin
Keymaster

Cand esti pescar de Dunare si iubesti pescuitul practicat in legalitate atunci negresit trebuie sa ai de-a face si cu politia de frontiera. Asa am facut si eu, am terminat cu vizarea permisului ANPA pe 2014 si m-am apucat sa obtin avizele de pescuit pentru zona de frontiera. Tinta mea pentru anul asta va fi pescuitul pe Dunare intre Severin si marea cea mare asa ca am luat adresele de email al tuturor inspectoratelor judetene ale politiei de frontiera care ma intereseaza si am trecut la treaba. Vorbim de IJPF Mehedinti, Dolj, Olt, Teleorman, Giurgiu si Calarasi si de Garda de Coasta pentru Tulcea.
Iata lista actelor care trebuiesc scanate si trimise: carte de identitate, permis ANPA si chitanta de la trezorerie care trebuie sa contina si stampila de la ANPA ( vedeti imaginea de mai sus ).
Pentru Giurgiu si Calarasi mai este necesara si o cerere pe care o gasiti mai jos, cerere care se completeaza si se scaneaza.

Primul rezultat obtinut a fost de la IJPF Olt care mi-a trimis avizul in 24 ore, deci se poate. Iata si adresa lor, Corabia, Strada Carpati, nr.105, cod 235300
Telefon: 0249/564555
Fax: 0249/560566
E-mail: ijpf.olt@mai.gov.ro.

Va tin la curent cu rezultatele demersurilor din fiecare judet si cu pasii pe care trebuie sa ii urmati.

Comments are closed.