Recent Replies

Recent Topics

Reply To: Magazin muste artificiale

Home Forums Fly Fishing, Fly Tying Magazin muste artificiale Reply To: Magazin muste artificiale

CatalinCatalin
Keymaster

Incepand de astazi puteti gasi la magazinele noastre muste artificiale de oblete legate pe carlige barbless adica fara contra si deasemeni streamere BIG pentru avat legate pe carlige barbless numarul 6. Incepand de saptamana viitoare ne vom largi gama pentru toate categoriile de pesti si pentru toate marimile de carlige. Carligele fara contra au avut ca destinatie initiala pescarii ultra-sportivi, C&R sau pe cei de competitie dar noi ne-am gandit sa le introducem si sa le promovam in ideea de a da pestilor o sansa atat in momentul drilului dar mai ales in cel al eliberarii in care, se stie, foarte multi pesti sunt raniti irecuperabil si mai ales cei mici.
Sansele de a scapa pesti agatati cu carlige barbless sunt sensibil egale cu a celor scapati cu carlige clacice cu contra, asta am testat si eu personal.
Preturile sunt astazi la fel pentru mustele cu carlige fara contra ca si ale celor cu contra dar vom promova o politica de preturi mai scazute pentru mustele si streamerele barbless.

Comments are closed.