Recent Topics

Reply To: Pescuit in judetele Galati si Buzau

Home Forums Pescuitul pe râuri Pescuit in judetele Galati si Buzau Reply To: Pescuit in judetele Galati si Buzau

golden fishgolden fish
Participant

Buna baieti si multumesc Catalin ptr prezentarea facuta. Asa cum am promis de astazi voi face parte si eu din acest grup de iubitori in ale pescuitului la musca.Tin sa precizez ca sunt o umila incepatoare in ale muscaritului, de anul asta vreau sa incep mai tare.In ceea ce spunea Catalin in prezentarea de mai sus (cu saritul pestilor pe mal)nu mai este cazul ca au reusit astia cu braconajul sa-l termine.Ah ,am uitat sa va spun ca sunt din Galati.Stiu o sa spune-ti din Galati cu atatea ape si nu mai este peste ,da nu mai este decat foarte rar ma refer la cei mari.Oricum fenomenul este general si nu cred ca a scapat vreo apa din tara asta sa nu fie distrusa atat de braconieri cat si de indiferenta celor din jur.Despre subiectul asta o sa mai vorbim ca vreau sa deschid chiar si un topic nou despre metode viabile de starpire a braconajului.In legatura cu pescuitul la musca ,mi-am propus sa incerc datorita multitudinii de avati care sar prin prajma mea cand sunt la pescuit si pe care nu prea ii prind cu celelalte metode .Asa ca va rog sa aveti rabdare cu mine .

Comments are closed.