Recent Topics

Reply To: Pescuit in judetele Galati si Buzau

Home Forums Pescuitul pe râuri Pescuit in judetele Galati si Buzau Reply To: Pescuit in judetele Galati si Buzau

golden fishgolden fish
Participant

Buna Bogdan,ceea ce am scris mai sus despre braconaj este nimic in comparatie cu ce se intampla cu adevarat pe apele noastre si e mare pacat ca pestii astia saracii nu ne-au gresit cu nimic.Din ce am discutat cu tine despre acest subiect sa stii ca traiesc un paradox si anume sa fiu inconjurata de 3 rauri principale si de fapt sa nu am unde sa pescuiesc.Am sa incerc prin topicul cu braconajul sa antrenez si alti pescari de pe acest forum sa incercam macar cu ce putem sa schimbam ceva.Eu una sunt foarte revoltata si chiar m-am certat si cu directorul de la ANPA Galati ca nu fac nimic si ca o concluzie mi-a spus sa nu ma bag ca ma depaseste subiectul.Asta ca sa vezi la ce nivel se fac toate astea.Singurele noastre arme sunt filmarea sau fotografierea nenorocitilor si predarea lor la politie sau chemarea politiei la locul faptei(eu una am o experienta care mi-a lasat un gust amar apropos de telefoane la politie).Fenomenul este mult mai extins si toti marii braconieri au in spate pile din politie,politie de frontiera.anpa ,etc…

Comments are closed.