Recent Replies

Recent Topics

Reply To: Pescuit, turism, aventura, supravietuire

Home Forums Pescuit si agrement in Delta Dunarii Pescuit, turism, aventura, supravietuire Reply To: Pescuit, turism, aventura, supravietuire

CatalinCatalin
Keymaster

Ultima zi la Sulina a fost la fel ca si celelalte, plina de pescuit si actiune. Am pescuit pe ambele maluri, am mancat peste facut pe jar si am ales sa incheiem expeditia in acelasi loc unde o si incepusem adica la Mila 2. Am facut partida de seara alaturi de domnii Relu si Daniel ( sau Claudiu ) si alti cativa prieteni de-ai lor si am reusit sa ne facem norma de avati prinsi.
La Mila 2 am vazut singurele sarituri ale avatilor, semn ca primavara devreme de aici incepe pescuitul avatului.
Joi dimineata la ora 6.30 eram pe catamaran, era una din zilele acelea frumoase, cu soare si cer senit, care te fac sa regreti si mai mult ca trebuie sa pleci. Gandurile noastre erau impartite intre promisiunile de intoarcere la Sulina in vara dar se indreptau si spre locurile noi ce aveam sa le descoperim in Maliuc, acolo unde ne indreptam defapt si unde urma sa facem jonctiunea cu alti pescari.
Aventura a continuat…

Comments are closed.