Recent Topics

Reply To: Apele salbatice

Home Forums Pescuitul in Giurgiu Apele salbatice Reply To: Apele salbatice

golden fishgolden fish
Participant

Am fost pe o asa zisa balta a satului adica putin a nimanui,la iesirea din satul Branistea(poti sa-l cauti pe google maps)mai precis e undeva intre Branistea si Schela undeva intre dealuri,dupa cum am mai spus balta este superba cu insule de stuf cu multe labirinturi e un ecosistem perfect ptr pasari acvatice dar din pacate nu am vazut nici macar un peste cat de mic.Cat despre barca am una gonflabila de 2 persoane din marca SEVLYOR.Nu-i cine stie ce da-si face treaba,am primit-o acum o luna de la cineva care nu a folosit-o niciodata si abia astept sa ies cu ea la Siret sa plantam monturile la crap si la somn,iar daca tot ajung am sa ma ancorez undeva sa dau la avati,la aia mari si grasi.Mai am acasa o barca, tot asa ne-a dat-o cineva numai ca asta e cam gaurita si pacat de ea ca e mult mai mare si mai misto ca cealalta,e o KOLIBRI cred eu cam de 3 persoane mult mai lunga si mai stabila pe ape curgatoare dar inca mai lucreaza sotul la pus petece.Eu sincera sa fiu mai mult pe asta as vreao de pescuit.

Comments are closed.