Reply To: Pescuit in zona Comana

Home Forums Pe unde am pescuit in ultimul timp Pescuit in zona Comana Reply To: Pescuit in zona Comana

OfiterulOfiterul
Participant

S-au mai linistit apele insa nu foarte mult, aproape ca tot a braga seamana dar pe seara pestii au inceput sa fie activi! Este un parau din sudul judetului Olt, numit Iminog! Sper sa fie mult mai bine la toamna cand o sa ma intorc din voiaj..Incepand cu data de 14 o sa plec spre Africa de Sud si o sa revin pe 14 sept. Sper sa reusesc sa pun intre timp ceva poze,in caz ca reusesc sa prind ceva peste pe unde voi merge! Zilele trecute m-am intors de la Baile Herculane! Asa cum ma asteptam apa era fff mare dar in ciuda acestui lucru am discutat cu 2 pescari care prindeau clean si mreana la rama! Spre rusinea mea, nu am luat sculele cu mine fiind ferm convins ca nu voi putea pescui! O sa atasez si niste poze din zona, destul de interesante! Am aflat ce-i drept ca in momentul cand raul se afla in cotele normale se prinde foarte bine pastrav si clean atat la biciuit precum si cu salba de muste sau vobler ori rotativa mica!

Attachments:

Comments are closed.