Recent Replies

Recent Topics

Reply To: Pescuit in Tara Hategului

Home Forums Expeditii, Concursuri, Evenimente Pescuit in Tara Hategului Reply To: Pescuit in Tara Hategului

bogdanbogdan
Keymaster

Salut Bebe!

Ma bucur ca ai inviat si tu!

Referitor la perioada, nu e inca stabilita exact dar pentru mine, ca organizator, ar fi bine cand pleaca nevasta-mea cu copilu in concediu. Asta inseamna imediat dupa 22 iunie cand incepe vacanta de vara. Data exacta si durata urmeaza sa le negociem aici pe forum in functie de cum reusesc sa se organizeze pescarii care doresc sa vina. Din zona voastra cred ca va strangeti vreo 4-5 persoane.

Deplasarea, fiecare cum se poate. Doar cazarea in conditii destul de spartane o pot asigura, mancarea si lichidele se descurca fiecare pe banii lui. Sau se bazeaza pe faptul ca se hraneste cu ce prinde.

La cabana avem doar curent electric, o fantana cu apa rece ( nu sint convins ca e potabila ) si un parau. Niste paturi, oale, farfurii si ceva tacamuri. WC-ul este unul traditional, in fundul gradinii. Nu exista chelnerite si femei care sa ne schimbe asternuturile din partea casei, dar banuiesc ca ne descurcam si fara aceste servicii.

Din pacate inca nu am ajuns cu bugetul la nivelul necesar pentru a asigura masa si transportul. MI-as dori sa pot face asta, dar soarta nu m-a ajutat pana acum.

Nu stiu cum te vei simti tu, fiind pescar de stationar. Noi ne vom deplasa destul de mult in cautarea pastravilor,clenilor si avatilor. Pentru stationar vei putea sa te instalezi pe Mures, dar probabil ca va trebui sa cauti mreana si somn. Crap, caras si platica tot mai rar am auzit sa se printa. Se mai prinde scobar si platica la pluta, dar nu cunosc perioadele si locurile bune.

No, acuma te gandesti tu daca se merita sa vi. Noua cu siguranta ne face mare placere sa te revedem.

Comments are closed.