Recent Replies

Recent Topics

Reply To: Eveniment

Home Forums Expeditii, Concursuri, Evenimente Eveniment Reply To: Eveniment

CatalinCatalin
Keymaster

Am reusit sa ajung din pacate doar sambata la Mogosoaia si nici atunci nu am avut timp sa ma desfasor deoarece eram prins cu alte treburi prin Bucuresti dar vreau sa va spun ca am gasit acolo o mobilizare exemplara.
Lume de toate categoriile, iubitori ai sportului, al apei, tineri, varstnici, oameni slabi sau mai durdulii si copilasi de 3 ani, toti s-au incumetat sa testeze diferitele bunataturi care asteptau sa intre in apa. M-a impresionat cel mai mult un copilas caruia ii intra capul in vesta de salvare si care a stat pe o placa ore intregi prin apa fara sa cada si fara sa zica ceva.
Oamenii erau entuziasmati, organizarea de nota 10, baietii de la barciinbagaje au fost la posturi, ajutau oamenii, ii invatau cum sa procedeze, fotografii, toate cele asa cum le sta bine unor gazde primitoare.
S-a putut servi acolo o bere foarte buna la halba ( Nenea Iancu ), o cafea si Red Bull GRATIS cat s-a putut bea.
In incinta Nautic Life au fost prezente o sumedenie de echimpamente de profil, imbracaminte, incaltaminte, ambarcatiuni…
Desi prietenul Marius a prezentat caiacul fellfree, accesorizat inclusiv cu lanseta, naluci si muste artificiale de la noi, putini au fost pescarii dornici sa il testeze. Spun putini deoarece am vazut mult mai multe fete dornice sa se plimbe cu el ceea ce imi confirma teoriile cum ca pescarul roman inca este pe un drum gresit, inca prefera sedentarismul scaunului, al gratarului si caratul sacilor cu nada in detrimentul unei vieti sanatoase sportive.
In sfarsit, vreau sa reamintesc tuturor celor care din diverse motive nu au fost la acest eveniment ca au fost puse la dispozitia celor prezenti toate tipurile de barci, caiace, placi, GRATUIT, cu care s-au putut plimba in voie cat i-au tinut puterile.

Comments are closed.