Recent Replies

Recent Topics

Reply To: Auzite de la prieteni, virtuali sau necunoscuti

Home Forums Locuri bune si locuri mai putin bune de pescuit Auzite de la prieteni, virtuali sau necunoscuti Reply To: Auzite de la prieteni, virtuali sau necunoscuti

golden fishgolden fish
Participant

Da Catalin,este vorba exact de celebra mea balta de stiuca si biban de care va povesteam eu acum vreo luna in urma,undeva in partea stanga de balta cu pricina mai este o balta mult mai mare si mai celebra in stiuci capitale dar nu te lasa acolo.In legatura cu balta ,de fapt sunt vreo 4 -5 bazine unul dupa altul care comunica intre ele dar care au apa foarte mare (au legatura directa cu dunarea)si sunt pline de puf si matasea broastei.In ceea ce priveste canalul 2 ,da este celebru si nu prea in stiuci ,fiind si foarte braconat de cei cu fermele agricole,dar acolo nu se face treaba decat atunci cand se lasa frigul si dispare vegetatia(sfarsitul lui octombrie inceputul lui noembrie),cat despre priza dunarii am fost si am pescuit si noi acolo l;a caras dar cand era apa mai limpede,si se prindeau intr-adevar carasi mari dar mai rari.SI inca ceva ce poate aia nu stiau ,tot in zona prizei mai este o balta care are multa stiuca dar tot asa trebuie sa scada apele.

Comments are closed.