Recent Replies

Recent Topics

Reply To: Auzite de la prieteni, virtuali sau necunoscuti

Home Forums Locuri bune si locuri mai putin bune de pescuit Auzite de la prieteni, virtuali sau necunoscuti Reply To: Auzite de la prieteni, virtuali sau necunoscuti

golden fishgolden fish
Participant

Buna ,am fost si eu la pescuit in fiecare zi din weekend inclusiv azi si singura captura a fost la Siret (SAMBATA)un somotel la 4 kg prins la coropisnita,in rest la rama rosie am prins platica frumoasa,caras si mai nou scobar.Pana sambata eu n-am prins niciodata scobar nici nu stiam ce peste este.Dunarea e tulbure si mare de vreo 3 zile a mai inceput sa mai scada dar oricum dureaza pana se va putea pescui ca lumea.Acum astept sa deschida pescuitul la Prut(la sfarsitul luni)ca e singura apa limpede din jurul nostru.Apropos de Siret sambata cand am fost a mers pestisorul toata ziua iar duminica s-a taiat brusc deoarece scadea vazand cu ochii,cat am stat noi(de pe la 5 pana pe la 11)a scazut 20cm.Am iesit si cu barca dar e cam incomoda si-mi cam chinuie coloana.N-am facut poze tura asta ca am uitat sa i-au aparatul cu mine dar promit ca data viitoare sa postez si niste poze.

Comments are closed.