Recent Replies

Reply To: Mreana si clean pe Niscov

Home Forums Pe unde am pescuit in ultimul timp Mreana si clean pe Niscov Reply To: Mreana si clean pe Niscov

Ieri seara mi sa intamplat cel mai ciudat lucru posibil de cand pescuiesc. Eram pe Niscov la o partida de pescuit si nu prea trăgea dar spre norocul meu a atacat un celan foarte violent incat am crezut ca este unul baban. Cu toate ca a facut destul de mult spectacol în apa mica a Niscovului am reusit sa il scot jumătate din apa si atunci sa intamplat minunea, un alt celan de aceeasi mărime a venit langa el si ii dădea roata disperat, aproape ca vroia sa il apuce de coada sa il tragă în jos. Am stat si ma uitam la disperarea lui pret de vre-un minut. In tot acest timp va spun sincer ca nu am avut puterea sa scot telefonul din buzunar sa filmez. Va spun sincer ca asa ceva nu am vazut si nu am auzit la nimeni. Am scos pestele din i-am facut poze si in tot acest timp celalalt din apa se invartea disperat cautandul. Aveam bidonul la mine cu apa si pastile de oxigen sa il aduc acasa viu pentru balta pe care o am dar nu am avut puterea sa il retin ci i-am dat drumul inapoi.

Comments are closed.