Recent Replies

Recent Topics

Reply To: Cu barca prin Delta

Home Forums Pescuit si agrement in Delta Dunarii Cu barca prin Delta Reply To: Cu barca prin Delta

CatalinCatalin
Keymaster

Am ajuns acasa aseara pe la ora 22. A fost frumos dar si obositor. Simt din plin oboseala in toate oasele posibile si muschi. Am pescuit mult din barca, am mers mult si am stat mult pe pietre si toate astea au contribuit din plin la aceasta oboseala. Partea buna este ca am prins avat asa cum nu cred ca am mai facut-o vreodata in sensul ca am luat numai bucati de peste un kilogram, marea majoritate la doua kilograme. Am facut si cateva filmari frumoase pe care trebuie sa le aranjez si sa le pun pe youtube, pozele deja sunt in galeria CAPTURI. Am folosit muste pe carlige 8, 6 deci medii si mai mult am mizat pe cele din pana de gasca care au si dat rezultate. Am si scapat multi, banuiesc eu ca din cauza curentilor mari si a firului textil trasaturile erau violente si sustinute si ceva ceda, gura pestelui, firul… Dimineata devreme dar si seara tarziu apa fierbea de atacurile lor si astea erau perioadele maxime. Apa semi-tulbure.
De mancat, am mancat doar preparate din peste si a fost nemaipomenit de bine. S-a baut bere si vin.
Daca vreti sa ma intrebati ceva puteti sa o faceti dar, sa nu ma intrebati cat stau acasa ca nu stiu. Gandul mi-a ramas la malul ala in care sareau avatii…

Comments are closed.