Recent Replies

Recent Topics

Reply To: Informatii interesante si utile

Home Forums Informatii utile, interesante Informatii interesante si utile Reply To: Informatii interesante si utile

NeluNelu
Spectator

filmul reda vechea poveste pe care o stim cu totii, multe vorbe si in filmul acesta ca si in altele, ca si pe multe site-uri, dar fapte aproape deloc!
exact ca in politica, multe emisiuni care critica sau cum ar trebui sa fie in tara, toti vorbesc dar nimenu face nimic si o ducem din ce in ce mai rau, este exact ca si in fotbal, toti stiu cum ar trebui sa joace, dar tot in stadiul ala ramanem.
si ca orice bun roman ajungem la concluzia ca asa e in Romania, nu ai cui sa-i ceri si ce sa-i ceri, si drep consolare spui:”ai vazut la nemti cum este?” si tare ne mai umflam in pene de constatarea noastra!
ce nu mi-a placut in acest film este ca se propaga idea cum ca turismul ar dauna grav ecosistemului!
fapt total neadevarat din punctul meu de vedere, Delta se distruge datorita ineficientei masurilor si regulilor luate de guvernanti!
daca in tara mea nu pot sa merg in Delta sa o vizitez sau sa pescuiesc legal si sportiv si ar inchide accesul, atunci Delta nu ar mai avea nici un interes sau o atractie si putin ti-ar pasa ce ar putea modifica ei pe acolo!
cea mai mare prostie si tampenie este concesionarea multor zone din Delta unor persoane fizice!!!ca si cum l-ar fi facut ma-sa cu Delta, este a lui si poate sa impuna ce reguli vrea el!
pana la urma si acesta constatare sau discutiile noastre pe acest subiect vor ramane in arhiva acestui site, si atat…..!

Comments are closed.