Recent Replies

Recent Topics

Reply To: Povesti pescaresti

Home Forums Dimineata la cafeluta Povesti pescaresti Reply To: Povesti pescaresti

golden fishgolden fish
Spectator

Dragii mei ,azi am fost la Prut in locul pe care il frecventez de 5 ani,nimic deosebit ,am gasit o apa tulbure (ar trebui sa ma invat deja)si nici o miscare din partea pestilor.De cand merg in zona aia nu am vazut sau prins monstri,nici somn nici crap insa azi a fost o zi cu adevarat memorabila ,am avut o intalnire de gradul 3 cu cel mai mare somn vazut de mine vreo data.A sarit chiar in fata noastra la vreo 20m si avea fara pic de exagerare undeva in jur de 2m si cred ca pestd 60 kg,socul a fozt si mai mare cu cat in zona aia nu exista gropi sa se ascunda e doar un platou cu apa de cel mult 2 m.Spre surprinderea noastra a mai sarit o data fapt ce arata ca era la vanatoare si abia atunci am inceput sa ne rugam sa nu vina la lansetele noastre deoarece lansetele ptr animale le-am lasat acasa,daca inainte de momentul asta dadeam de zor dupa avat dupa marea aparitie m-am linistit instantaneu nu de alta dar abia mi-am luat batul ala.Oricum asa ca o concluzie nu am crezut ca i. Prut dupa atata braconaj in stil barbar din ambele parti,m-ai exista pesti de marimea asta .

Comments are closed.