Recent Replies

Recent Topics

Reply To: Auzite de la prieteni, virtuali sau necunoscuti

Home Forums Locuri bune si locuri mai putin bune de pescuit Auzite de la prieteni, virtuali sau necunoscuti Reply To: Auzite de la prieteni, virtuali sau necunoscuti

CatalinCatalin
Keymaster

Foarte frumoasa povestea, mi-e dor de Stancuta si de locurile de acolo. Si de anii trecuti de cand nu am mai fost pe acolo.
Tantarii sunt o mare problema peste tot, si eu am patit la fel la Balteni, la pranz, si exact la fel, nu mancarimea ma deranja ci intepatura care te seca la inima, parca taia pielea cu drujba. Eu stiu ca tantarul mai intai iti introduce rapid un anestezic pentru a nu simti ce urmeaza dupa care cresteaza haina si pielea cu niste lame ultra ascutite, apoi vine cu anticoagulantul si pompele de extras sangele. Cred ca din cauza crizei stau prost anul asta cu anestezicul. Un prieten din Corabia zicea ieri ca la fel, este pericol cu numarul tantarilor si ferocitatea lor deci sa fim atenti.
Frumos si sistemul de pescuit fara plumb.

Cu mustele o rezolvam repede ca sunt la oferta, adica gratis. Problema este ca nu mai stiu ce model erau cele pierdute ca sa le fac la fel, mi-ar trebui un reper, eventual niste poze sau coduri de pe magazinul nostru. Eventual trimis pe email comanda, sa fie doar muste sau taparina, cu cate muste, ce lungime… si adresa. Fac si pentru avat si pentru oblete, sa fie ca nu se stie, e sezonul lung.

Comments are closed.