Recent Replies

Recent Topics

Reply To: Pescuit in judetele Galati si Buzau

Home Forums Pescuitul pe râuri Pescuit in judetele Galati si Buzau Reply To: Pescuit in judetele Galati si Buzau

golden fishgolden fish
Participant

Am fost aseara la pescuit la Cotul Pisicii unde am pescuit pe timp de noapte si am avut parte de drillul vietii mele soldat din pacate cu ruptura si fuga cu cel mai drag vobler mie. Cu siguranta nu stiu ce a fost dar avand in vedere ca era noapte nu putea fi decat somn sau salau.In zona aceea e foarte mult rapitor de noapte cat si foarte mult avat (de toate marimile).Am dat ziua la avat dar am avut o zi super proasta marcata de evenimentul de ieri noapte,incat nu mi s-a legat nimic de taparine.Si ptr ca nu- mi era de ajuns mi- am pierdut si rotativa aia misto cu palete de avat si taparina de muste din pene facuta de mine acum doua zile.Catalin locul ala e un fel de El Dorado al avatilor si are si curentul ala pe care il cauti tu.Luat asa per total a fost frumos ,oricum am pus cutitul pe tambur si am rupt tot firul si luni ma duc si- mi caut fir ca lumea.Acum va las ca la 2 plec la pescuit de noapte la Chici la somn( sau ce- o fi).Vorbim maine

Comments are closed.