Recent Topics

Reply To: Ape din estul si sud-estul Romaniei

Home Forums Starea apelor Ape din estul si sud-estul Romaniei Reply To: Ape din estul si sud-estul Romaniei

golden fishgolden fish
Participant

La Siret daca te duci cu vermusi nu prinzi nici un oblet asa ca maine imi voi lua taparina de obleti si ma pun pe treaba ,asta daca nu e prea tulbure .Prin mai am mai incercat dar nu am prins nimic ca era tulbure acum cica tot tulburel este,vom vedea ce o mai fi.Iar in ceea ce priveste Dunarea nu ma disper dar e destul de frustrant ca din primavara incepand sa nu reusesti sa ai parte de o partida ca lumea de pescuit.Tot timpul daca nu au fost de vina apele a fost vremea ( exact ca in bancul ala cu iadul comunistilor),cat despre planul tau de a veni incoace e super iar cand or sa mai scada apele vom avea o multime de locuri de batut.
Dar sa mai lasam apele sa-si faca numarul si mai vorbim.Ah,eram sa uit azi am fost dupa rame negre la balta aia a mea secreta plina de stiuci si bibani obraznici si era o activitate pe balta de ziceai ca esti in delta asa ca sa vad cum fac duminica sau luni sa fac rost de niste pestisori ptr momeala si sa trag o fuga acolo sa ma distrez si imi voi lua si barca ca sa pot ajunge peste tot.Adi cu buba lui o sa stea pe mal si o sa urmareasca spectacul.Si daca tot ajung acolo o sa inaugurez si taparinele de bibani ca nu le-am folosit niciodata.Abia astept !!!!!!

Comments are closed.