Recent Topics

Reply To: Pescuit pe raul Siret

Home Forums Pe unde am pescuit in ultimul timp Pescuit pe raul Siret Reply To: Pescuit pe raul Siret

CatalinCatalin
Keymaster

Ieri la pranz am dat o fuga pana in Moldova la Dubasari si am sperat sa reusesc si o partida de obleti pe Nistru sau Raut numai ca aglomeratia din vama Albita mi-a zadarnicit planul fiindca am ajuns acolo noaptea.
Am plecat inapoi pe la orele 00 si pe la 4.30 eram la Ciuslea la baraj. Cand s-a luminat deja eram pe stabilopozi cautand avatii si salaii dar nu i-am gasit. Vremea a fost urata, vant puternic, nori si frig. Pescari erau si unii chiar prindeau peste dar desigur erau si braconieri. Chiar ma uitam la ei si ma gandeau la toti aceia care spun ca saracii braconieri prind si ei un peste sa manance. Astia au venit cu un frumos opel inmatriculat pe Galati, am si poza cu el, iar sus aveau o superba barca gonflabila cu pereti foarte inalti, buna pentru valuri. S-au instalat langa dig si au pus la treaba cate 3 parasute de fiecare, erau doi, si prindeau cu tupeu ceva albitura.
Am stat cam o ora apoi am plecat fiindca ma grabeam si in plus pe la Ramnic ma astepta cineva cu o cafeluta…

Comments are closed.