Recent Topics

Reply To: Povesti pescaresti

Home Forums Dimineata la cafeluta Povesti pescaresti Reply To: Povesti pescaresti

CatalinCatalin
Keymaster

In septembrie 2012 umblam prin Pardina si pescuiam impreuna cu domnul Nelu. Pe Dunare, la locul nostru cu pietre unde ne-am campat, am gasit cateva amenajari dragute facute de cativa pescari ce fusesera inaintea noastra, masuta, bancuta, groapa pentru alimente, vatra de foc… La plecare am facut o filmare cu locul si am pus-o pe youtube…

In filmare Marele Boss se lauda cum ca toate acele minunatii ar fi opera lui dar s-a dovedit ca in final adevaratii constructori au recunoscut locul si mi-au lasat un mesaj. E inca o dovada ca lumea devine din ce in ce mai mica.
M-am bucurat cand am vazut mesajul, cred ca imi doream sa ii cunosc pe cei ce facusera toate acele amenajari si iata ca i-am aflat, chiar daca dupa doi ani.
Cu ocazia asta s-a mai spulberat un mit, acela al Marelui Boss care face el de toate… 😥
Drept pedeapsa pentru gogosile aparute in filmare, ma condamn sa pescuiesc timp de 10 ani in Pardina, de 3-4 ori pe an, cu executare.

Comments are closed.