Recent Topics

Reply To: Auzite de la prieteni, virtuali sau necunoscuti

Home Forums Locuri bune si locuri mai putin bune de pescuit Auzite de la prieteni, virtuali sau necunoscuti Reply To: Auzite de la prieteni, virtuali sau necunoscuti

CatalinCatalin
Keymaster

Ieri seara m-am intalnit cu domnul Sorin cu care am mai schimbat cateva informatii utile. Fusese ca si noi la pescuit pe Neajlov doar ca a reusit sa alerge 180 km! Foarte mult dar asta e, pasiune, nebunie… A pescuit alaturi de Leo care a mers pe muste si a luat cativa clenuti iar el a pescuit cu naluci. Rezultate mai bune a avut in apropiere de Clejani si la confluenta cu raul Dambovnic unde a luat cativa cleni si unde ar fi vazut si cateva sarituri de avat. Partida de seara a ales sa o faca la calugarul ( nu Bogdan ) de la Comana, unde a avut parte de o multime de obleti. Noi spre deosebire de el am parasit zona Comana pe la ora 17 cand nu era nici picior de oblete si iata ca am ales gresit, mai bine ramaneam acolo.
Atat la Falastoaca dar si pe tot traseul parcurs de domnul Sorin erau foarte multi pescari pusi pe stiuca. Unii aratau sincer precum niste cocalari, cu ghioage de bete, aruncau haotic… fomisti. Se dusese vestea ca saptamana trecuta s-a prins stiuca pe Neajlov si iata spiritul nebun de turma al romanilor. Oricum, stiuca nu prea mai merge dar ei vor mai insista mult timp …

Comments are closed.