Recent Topics

Reply To: Pescuit in judetele Galati si Buzau

Home Forums Pescuitul pe râuri Pescuit in judetele Galati si Buzau Reply To: Pescuit in judetele Galati si Buzau

golden fishgolden fish
Participant

Buna baieti,sincera sa fiu mai mult fugim de acasa ca peste nu prea mai este cu apele astea mari.Din ce am auzit azi de la cineva Prutul e braga,Siretul e braga si el asa ca nu a ramas decat Dunarea .O faza misto am avut ieri(de fapt a avut- o Adi) cand incercand sa prinda obleti cu una din frumusetile de la tine,a venit un avat care in valtoarea atacului a reusit sa plece cu trei muste dupa el ca sa nu mai zic de buldo ,mie mi- a lasat numai musca de sus sa o am de amintire.Dar ce- a mai tare faza a fost cand pleca pestele cu taparina dupa el iar buldo tinea loc de colac mergand la suprafata si facea v- ul ala perfect.Dupa ce ne-am distrat privindu- l am inteles de ce a rupt, frana era stansa de mine considerand ca la obleti nu e necesar dar oricum mi- am invatat lectia.Maine plecam iar pe noapte dar vom incerca si alt loc mai in aval ca aici ziua e cam aglomerat.Daca ma lasa vantul ca pe aici bate cam tare,voi muscari cand se lumineaza si poate gasesc niste obleti mai mari ca tot ce am prins pana acum erau din aia mici.Despre avati sunt cativa dar nu mari cred ca au undeva pana in 500 gr.Astept cu nerabdare sa mai scada apele sa incepem pescuitul ala adevarat si mai ales sa putem ajunge la locurile noastre.Catalin cand o sa mai scada o sa tinem legatura , poate iti faci drum pe la Galati sa mergem la Scurta sau la Cotul Pisicii.

Comments are closed.