Recent Replies

Recent Topics

Reply To: Pescuit in Sudul/Estul tarii

Home Forums Pe unde am pescuit in ultimul timp Pescuit in Sudul/Estul tarii Reply To: Pescuit in Sudul/Estul tarii

NeluNelu
Spectator

1.balta Boldu este o crescatorie de peste si are crap, caras si biban.Cu toate ca are crap destul, acesta are toane si nu prea pune gura, nu se merita sa dai 50 lei/zi.

2. Plecarea pe Calmatui este programata pentru maine la ora 15.00(doar doua persoane cu o masina in care si dormim, adica Matizul meu, care printre altele e dotat si cu plasa tantari, TV, internet, mini masa pliabila, gratar, vesela+tacamuri, etc.)
Planificarea este cam asa:
– ajuns ora 16-16.30, pescuit diverse stiluri, seara nadit pentru a doua zi
– ora 20.00 masa de seara, bineinteles cu un sprit rece(colegul congeleaza doua sticle cu apa minerala), schimbat de imbracamintea pescuit cu imbracamintea de dormit in masina+igiena personala, program de depanat amintiri si planuri de viitor(aici ar mai merge un sprit rece)apoi program TV pana vine mos Ene pe la gene.
– dimineata de cand se crapa de ziua, tare pe pescuit cam pana la ora 10.00-11.00 cand, cred ca trasaturile vor fi din ce in ce mai rare pana dupa amiaza pe la orele 17.00, cand urmeaza partea a doua a programului de pescuit.
Intre timp, adica intre orele 11.00-17.00 se camufleaza foarte bine juvelnicile in asa fel sa nu fie observate de nimeni, apa fiind curgatoare si racoroasa mentine pestele viu pentru mult timp.Se pleaca cu masina si tot carabalacul pe Dunare unde se incearca la lanseta la pestisor viu si bineinteles la musca.
– la orele 17.00 se revine in zona si programul se repeta.
Cred ca vom ramane pana Sambata la pranz.

Comments are closed.