Recent Topics

Reply To: Pescuit in judetele Galati si Buzau

Home Forums Pescuitul pe râuri Pescuit in judetele Galati si Buzau Reply To: Pescuit in judetele Galati si Buzau

golden fishgolden fish
Participant

Abia am ajuns acasa de la pescuit insa din cauza vremii( ai avut dreptate Catalin) nu au fost prea dornice cumetrele stiuci sa insface linguritele noastre.A plouat foarte putin dimineata insa sarituri erau.Am fost mai intii pe alta balta unde e mai comod de pescuit dupa care ne- am intors la cea ” secreta”.Aici e din ce in ce mai greu de pescuit de la mal daca nu pe alocuri imposibil deoarece cu furtunile astea au cazut foarte multi copaci blocand accesul de la mal singura sansa e sa mergem cu barca ,lucru pe care am sa- l incerc vineri.Am incercat taparina de bibani dar din cauza vremii nu prea au fost interesati in schimb am prins la pestisori morti bibanei si rosioare destul de frumusele.Adi a intrat in apa si a blincherit putin cu o rotativa micuta rosu fluo si a prins trei stiuci toate aproape de kil ,un avatel si doi bibani grasi.Maine facem pauza dar vineri mergem pregatiti si cu carasei vii sa dam la pluta.O sa va tin la curent cu capturile.

Comments are closed.