Recent Replies

Recent Topics

Reply To: Pescuit in Sudul/Estul tarii

Home Forums Pe unde am pescuit in ultimul timp Pescuit in Sudul/Estul tarii Reply To: Pescuit in Sudul/Estul tarii

NeluNelu
Spectator

Joi 04.09.2014 am plecat la pescuit pe Siret intersectie cu raul Ramnic, un loc accesibil chiar si pe ploaie.
Am plecat ca sa am de unde sa vin!
Noaptea a dat o ploaie torentiala in Ramnicu Sarat, insa nu prea mi-am facut mari griji pentru ca stiam ca pot accesa locul propus.Am plecat cu noaptea’cap pentru a fi la prima ora la locul cu pricina.Initial imi propusesem sa raman si noaptea, dar planul s-a schimbat, spre seara anuntandu-se niste musafiri, asa ca aveam la dispozitie pana la orele 16.00.
Cand am ajuns la locul de pescuit, surpriza-dezastru!Vantul batea cu o putere teribila, chiar din fata, saracul Matiz se clatina si cerea ajutor 🙄 Deasemeni erau si nori negri, apasatori!
Am aruncat totusi trei lansete si o undita, asa intr’o doara, ca stiam ca seansele de a prinde ceva erau reduse.
Am avut doar doua trasaturi firave, ca momeala am folosit rame negre, rosii si o montura speciala,secreta, pentru fitofag si nu numai.
Rezultate zero!
Asa ca pe la ora 11.00, dupa ce m-au napadit oile venite sa se adape, am strans si am plecat acasa.
De data aceasta am luat aparatul foto cu mine asa ca o sa va atasej cateva poze cu zona respectiva!

Comments are closed.