Recent Topics

Reply To: Multumiri

Home Forums Regrete si Multumiri Multumiri Reply To: Multumiri

CatalinCatalin
Keymaster

Tocmai ce am primit un telefon de la un coleg pescar bucurestean cu care am mai iesit pe Arges si care este de 6 zile in Delta Dunarii pe undeva pe la Crisan. M-a sunat sa imi multumeasca pentru taparinele facute si in care cred ca nu avea incredere totala atunci cand i le-am dat. Astazi insa, au fost cu barca pe canalele ce duc dinspre Caraorman catre lacul Rosu si in gurile micilor canale a reusit sa dea de avat si sa faca una din acele partide pe care cu greu le mai uiti vreodata. Pot spune ca era beat de fericire si ca aproape ca nu putea sa imi povesteasca ce si cum. Spunea ca a luat doar cate unu dar numai bucati de peste 50 centimetri, si asta in timp ce toti ceilalti, sapte colegi pescari de stationar, mancau seminte. Asta ii spusesem si eu la plecare, Bogdane, pe apa asta mare si tulbure ceilalti vor soma, posibil si tu, dar posibil sa si dai lovitura mai ales la intersectii de canale, ceea ce a si facut. Astazi ma simt si eu multumit fiindca am reusit sa fac un om fericit, un om care a mers pe mana mea si nu a gresit.
In rest apele Deltei raman mari dar sunt locuri unde se poate pescui, ei au mai luat ceva carasi marisori, rosioare si balos. Cu siguranta voi dormi rau in noaptea asta si ma voi visa in Delta iar de maine voi incepe iar sa fac planuri de duca…

Comments are closed.