Recent Topics

Reply To: Pescuitul pe râul Strei

Home Forums Pescuitul pe râuri Pescuitul pe râul Strei Reply To: Pescuitul pe râul Strei

bogdanbogdan
Keymaster

Eeeii, dragi forumisti in ultimele 7 zile am iesit in 5 dintre ele la pescuit de clean pe Strei. Rezultatele au variat de la 0 ( ZERO ) la muuuult peste asteptari. Incerc sa trag niste concluzii, dar mi-e foarte greu. Sper ca in viitorul apropiat sa scriu intr-un articol, in linii mari, ce am facut si cum am reusit sa am prezentari, si facand acelasi lucru am reusit sa nu am nici macar o tentativa de atac.

La ultima mea scriere pe forum despre raul Strei, eram terminat. Nici un pestisor. Ma gandeam din nou sa ma las de pescuit. Din fericire n-am facut-o, urmatoarea zi m-am prezentat la datorie si s-a resetat totul. E incredibil cum niste pestisori iti pot schimba viata in asa hal!

Sper ca de data asta sa ma tin de cuvant si sa scriu juma’ de pagina despre pescuitul la clean pe apa asta minunata care se numeste STREI!

Ca paranteza ( am prins peste 100 de clenuti la 20-22 cm in 90 minute ). Asta a fost in seara urmatoare celei in care ma gandeam sa ma las de pescuit. Pierdere de timp si money. No, bine ca mi-a trecut. Nu cred ca ma mai pot lasa. Si daca ma las, la varsta asta de ce sa ma mai apuc???

Comments are closed.