Recent Replies

Recent Topics

Reply To: Auzite de la prieteni, virtuali sau necunoscuti

Home Forums Locuri bune si locuri mai putin bune de pescuit Auzite de la prieteni, virtuali sau necunoscuti Reply To: Auzite de la prieteni, virtuali sau necunoscuti

CatalinCatalin
Keymaster

COD NEGRU DE PESCUIT!

Joi cativa pescari au plecat spre Chilia, v-am mai povestit asta, urmand sa stea o saptamana, si astazi i-am sunat ca sa aflu noutati.
Erau pe bac catre Tulcea! Plecau acasa dupa 3 zile negre de cautari si pescuit. Au mers pana undeva pe Tataru unde ar fi vrut sa stationeze dar Dunarea mare, in crestere rapida si foarte NEAGRA, le-a zadarnicit planurile. S-au lansat cu un arsenal de 60 lansete! Rama rosie, neagra, carasei vii, feedere, spinning, tot ce se poate… dar nu au prins NICIUN peste, nimic. Au stat o zi acolo apoi au venit pe Stipoc si Iacubov unde, la fel, nu au prins niciun peste. Iacubovul este mare dar tulbure. Au mai incercat canal 36 la pod, Sireasa si tot degeaba, nu sarituri, nu capturi.
Pe Sireasa era full, buzoienii dominau clar canalul, nadisera cu sacii de boabe si degeaba, nu se prindea nimic, si acolo apa era mare si tulbure.
Vorbea colegul cu mine la telefon si injura… zicea ca nu a mai patit asa, eu in schimb da, am stat si eu odata intr-o primavara tot in acea zona 10 zile fara sa vad culoarea pestelui.
Ce ma sfatuiti sa fac, sa mai plec cu Gabi la Sulina? Vestile de acolo sunt la fel de rele, se pare ca nu vom mai beneficia de cazarea de 4 stele in cearsafuri de Damasc si vom folosi corturile iar pestele nu merge nici acolo…

Comments are closed.