Recent Replies

Recent Topics

Reply To: Planuri de pescuit pe termen scurt

Home Forums Planuri viitoare Planuri de pescuit pe termen scurt Reply To: Planuri de pescuit pe termen scurt

bogdanbogdan
Keymaster

De abonat, ma abonez si eu ca si cotizant, dar voi fi mai scump la vedere datorita distantei si timpului ( daca mai traia Einstein cativa ani poate rezolva problema asta de rahat! )

Cred ca orice om normal viseaza la o pensie ( batranete ) calduta si linistita. Eu visez inca la o casuta de lemn undeva prin Florida. Nu este foarte scump, daca ai o pensie de 1500$ te descurci fericit acolo. Cel mai scump articol este apa potabila. Nu platesti incalzire ( dar platesti aer conditionat daca nu suporti caldura ). O casuta modesta, dar foarte satisfacatoare nu trece de 35-40.000 $. Terenul poate fi intre 0 si cateva sute de $/mp., depinde de zona. Barca si combustibilul nu se pun la socoteala, sint la 1/4 din preturile din Romania. Cat despre pesti, pasnici sau rapitori, nu gasesc usor termen de comparatie. Ceva cam ca intre o balega de vaca si un diamant roz finisat de 200 de karate. Fara ierni, fara haine groase, oamenii suspect de calmi si linistiti, nu claxoane, nu depasiri, si nu ” CEDEAZA TRECEREA “. Pentru americani este deosebit de greu sa invete ” regula de dreapta “. Ei au ” STOP ” la toate intersectiile. regula este ” primul sosit, primul plecat “. Tare sint curios ce s-ar intampla daca o zi s-ar aplica si la noi regula asta.

Lasand la o parte visele pe termen lung ( Catalin, nu pot sa fac minunea sa transferam dicutiile in alt topic in mod automat. Deci tot copy-paste ramane solutia deocamdata. Daca nu te descurci, inspira-te din doctoratul priministrului Ponta Viorel Voctor. Presedintele plagiator ), pe termen scurt am programat 2-3 ore pe Aries intre Campeni si Baia de Aries, in saptamana asta. Voi cauta clenii, am in minte niste locuri care arata foarte promitator. De cativa ani trec pe langa ele, dar timpul nu mi-a fost alaturi. Saptamana asta voi forta putin munca, incat sa-mi fac si vreo 2 ore disponibile pentru relaxare. Sint convins de faptul ca in Aries nu mai sint pestii de pe vremuri, dar totusi frumusetea locurilor ma obliga. Sper sa nu se intample vre-un ghinion maxim ca sa nu-mi satisfac aceasta placere.

Comments are closed.