Recent Replies

Recent Topics

Reply To: Noutati musca.ro in galerii, forum, youtube, facebook

Home Forums Dimineata la cafeluta Noutati musca.ro in galerii, forum, youtube, facebook Reply To: Noutati musca.ro in galerii, forum, youtube, facebook

golden fishgolden fish
Participant

Catalin ,poti sa spui tu ca ala e salau dar eu ( strapazanul e intr- o poza mai inainte)iti spun sigur ca nu e.Am prins salai de l a dimensiuni cat degetul mic si pana la 9 kg( vazut) si nu semanau cu ala.Eu zic sa te mai uiti odata mai atent si ai sa vezi ca salaul are dungile pe verticala indiferent de marime iar cel din poza nu are nici dinti,nici aripioara dorsala cu tepii din dotare iar in locul dungilor are niste pete asezate de- a lungul liniei mediane.Nu as fi asa de vehementa pe subiectul asta,dar sincer chiar m- as bucura sa avem si in apele noastre asa ceva,e mult mai violent in atacuri ca orice alt rapitor de talie medie de la noi iar pescuitul lui se face doar cu naluci de suprafata ceea ce ofera un adevarat spectacol pescarului.Din ce stiam eu ungurii au populat deja o multime de balti cu black bass si cat dureaza sa ajunga si in Dunare.

Comments are closed.