Recent Topics

Reply To: Pescuit in judetele Galati si Buzau

Home Forums Pescuitul pe râuri Pescuit in judetele Galati si Buzau Reply To: Pescuit in judetele Galati si Buzau

golden fishgolden fish
Participant

Azi a fost Adi cu masina la doctor si surprinzator masina nu are nimic de vina e doar nenorocita aia de benzina luata de la peco care a fost amestecata de #@$%&*-+$#@ aia si pe care trebuie sa o scoata din rezervor si sa puna alta,asa ca am scapat ieftin.Si ptr ca acum avem masina maine vom face cel mai activ pescuit pe 2014 in care vom merge 6km dus intors la blinkereala dupa stiuci.Masina o lasam undeva langa pol de frontiera si o luam perpedes cu rucsacelele in spate prin toate canalele disponibile.Tot azi mi- am facut si primul streamer ptr stiuca,de fapt e mai mult o struto- camila .E facut pe un jig si e o combinatie de blana cu pene pe care le- am colorat cu niste carioci rezistente la apa in nuante de bleu fluo,galben fluo si roz ,expre am ales nuante tari ptr ca maine se anunta o zi innorata iar stiuca trebuie starnita sa atace si mizez foarte mult si pe faptul ca e un rapitor foarte curios si recunoscut ca ataca naluci in culori foarte tari.Nu i- am facut inca o poza deoarece e in faza de testare asa ca va spun maine ce a facut.

Comments are closed.