Recent Replies

Recent Topics

Reply To: Alegeri, alesi, demisii, demisi

Home Forums Social, politic si administrativ Alegeri, alesi, demisii, demisi Reply To: Alegeri, alesi, demisii, demisi

bogdanbogdan
Keymaster

Si eu cred ca va castiga Ponta, nu stiu daca si cand s-ar simti o evulutie inspre bine daca ar castiga Iohanis. Stiu doar ca, cel putin pana in prezent politica sociala a PSD-ului a incurajat lenea si nemunca. Avem prea multi asistati sociali multumiti de situatia lor. Pe mine ma deranjeaza in momentul actual aceasta politica, deoarece impozitele platite catre stat pentru a contribui la multumirea celor care nu fac altceva decat sa-si incaseze ” drepturi ” banesti, din munca mea fara sa incerce sa faca nimic, le consider prea mari. Aici nu ma refer la toti cei fara loc de munca, ma refer doar la cei care se complac in situatia de a fi asiatati social, dar nu au dorinta de a munci. In schimb au si posibilitatea si sanatatea si puterea de a munci.
In fine, oricare dintre aceste doua personaje va fi presedinte, in viitorul apropiat-mediu vom avea de platit greselile guvernarii din ultimii ani. Asa ca, nu vom simti nimic prea bun sau prea rau la portofel in viitorul apropiat.

Comments are closed.