Recent Replies

Recent Topics

Reply To: Aventuri si pescuit in Delta Dunarii

Home Forums Expeditii, Concursuri, Evenimente Aventuri si pescuit in Delta Dunarii Reply To: Aventuri si pescuit in Delta Dunarii

bogdanbogdan
Keymaster

Din Deva se anunta grup masiv si mare, majoritate nepescari, spre Sulina in perioada concediilor din vara. Eu ( fiind initiatorul ) sint obligat sa merg cu ei, dar voi avea timp si pentru expeditii.

Nelu, treaba aia cu ” multi, da’ prosti “, te rog sa nu o exprimi cu voce tare daca ne intalnim atunci si acolo, chiar daca eu sint in asentiment cu tine. Si probabil o buna parte din Devenii care vor ajunge la Sulina in vara au aceeasi parere.

Pentru mine e destul de clar. Nu pot sa ajung in Delta decat in vara, in perioada concediilor. Pentru mine o expeditie primavara sau toamna, eu singur doar pentru un pescuit de 8-10 zile in conditii incerte de vreme, ar fi un fel de sado-masochism. Nu am incercat acest gen de placeri pana acum, dar parca nu-s chiar pe gustul meu.

Deci, eu in vara voi fi la Sulina cam 10 zile, din care aprox 6 sint dedicate expeditiilor pescaresti.

MUSCA FIE CU NOI!

Comments are closed.