Recent Replies

Recent Topics

Reply To: Pescuitul iarna la Cernavoda

Home Forums Planuri viitoare Pescuitul iarna la Cernavoda Reply To: Pescuitul iarna la Cernavoda

CatalinCatalin
Keymaster

Si eu sunt aproape sa inchei sezonul, mai las loc doar de inca o iesire la Cernavoda cu Bogdan dar aia va fi doar de palmares.
Acum doar ce am revenit dupa un maraton de pescuit la apa calda de 24 ore alaturi de Gabi si inca doi prieteni de-ai lui.
A fost frig, textilul a fost chinuit rau de gheata formata, la fel si mulineta care se congelase cu totul la un moment dat. Nici monofilamentul nu a fost scutit de chin dar deranjul mai mare a fost lipsa pestilor. Apa era calda dar avea 2-3 zile de cand venea calda pe acest canal si probabil ca pestii inca nu au avut timp sa intre pe canal. Avatii lipseau cu desavarsire si intr-o discutie cu un proprietar de magazin de pescuit am inteles ca a fost un an foarte sarac de avat. Salau se prindea, am prins si eu cativa la musca si atat. La stationar morunas dar nu prea multi.
Planuisem sa stam acolo peste noapte dar frigul ne-a facut sa strangem pe la ora 21 si sa plecam. Nu merita chinul…

Comments are closed.