Recent Replies

Recent Topics

Reply To: Auzite de la prieteni, virtuali sau necunoscuti

Home Forums Locuri bune si locuri mai putin bune de pescuit Auzite de la prieteni, virtuali sau necunoscuti Reply To: Auzite de la prieteni, virtuali sau necunoscuti

CatalinCatalin
Keymaster

Din cate am auzit eu tot complexul Razem-Sinoe a fost distrus pe vremea in care Nastase era stapan. Canalul 5 prin legatura lui de ape limpezi cu tulburi si dulci cu sarate atrage si va atrage mereu pesti dar la fel de bine va atrage si braconieri ( bastinasi, autoritati… ). Ca si zona protejata nu o recomand fiindca am multi prieteni amendati pentru ca au calcat zone protejate dar, propun altceva, sa ne interesam si sa ne documentam la sursa adica ARBDD. Ori facem un email acolo ori intrebam pur si simplu prin cunostinte. Stiu ca cineva are acolo o cunostinta, o doamna la eliberare permise…
Oricum, ideal ar fi sa ajungem acolo cu barca si eventual sa nu campam. In momentul in care o barca straina intra intr-o zona protejata sunt sanse foarte mari ca cineva sa sesizeze autoritatile care sa te si viziteze.
Haideti sa lucram la un email in care sa intrebam clar ce se poate face si ce nu pe zonele astea si sa il trimitem la rezervatie.

Comments are closed.