Recent Topics

Reply To: Pescuit si agrement pe bratul Chilia

Home Forums Pescuit si agrement in Delta Dunarii Pescuit si agrement pe bratul Chilia Reply To: Pescuit si agrement pe bratul Chilia

NeluNelu
Spectator

Da, intr-adevar, sunt unele inconveniente ca: deplasarea pe apa, caratul bagajelor, cazarea la casuta-care nu e prea scumpa tinand cont ca ai grup sanitar cu apa calda la dispozitie, prispa unde poti sta seara, gratar amenajat, si nici nu este superaglomerat.Cat despre pescuit, ai barca la dispozitie(intra in pretul casutei) si poti merge nu prea departe in multe lacuri din apropiere pe care le-am enumerat anterior.Seara, cand se lasa intunericul poti pescui in dreptul casutei, pe canal, cu rezultate uneori neasteptate!
In apropiere de satul de vacanta mai sunt cateva grinduri in care poti comod sa-ti instalezi corturile, insa necesita sa ai mijloc de transport fluvial, sau sa inchiriezi pe cineva sa te duca si sa te aduca de acolo.Personal as opta pentru casutele de la satul de vacanta, cu mancarea ta, avantajul fiind ca poti cumpara unele produse(paine, ulei, suc, de acolo)
Totusi INCONVENIENTUL cel mai mare COSTUL SEJURULUI!
Cazarea, fara masa, este de cca.80-120lei/noapte/persoana la casuta cu doua camere, depinde de perioada
Asta inseamna ca de Luni de la pranz pana Joi la pranz platesti max.360 lei cu mancarea si transportul tau din Tulcea si pana acolo.
Eu cand am fost acolo am prins foarte mult peste, din care recordul la somn, nu la greutate ci la cantitate, a fost de 16 buc intre 3-5 kg fiecare in cca.4 ore.Sunt toate speciile de pesti, mananci pe saturate, aproape ca nu ai de ce sa cari mancare cu tine.
Asta a fost doar o idee, oricum in vara 2015 vreau neaparat sa ajung la Sulina!

Comments are closed.