Recent Replies

Recent Topics

Reply To: Pescuitul pe râul Strei

Home Forums Pescuitul pe râuri Pescuitul pe râul Strei Reply To: Pescuitul pe râul Strei

bogdanbogdan
Keymaster

Maine 19 decembrie 2014, soarta mea este hotarata.

Dupa ce rezolv problemele de servici, pun soldanele si testez apetitul clenutilor si al obletilor. In ultimele 2-3 saptamani i-am vazut in numar extraordinar de mare. Dar se manifestau foarte apatic. Nu-i mai interesa nimic din ce cadea pe apa, diferit total fata de acum 7-8 saptamani cand se inghesuiau la orice. Banuiesc ca datorita temperaturii scazute a apei, automat si-au redus activitatea si in acelasi timp nevoia de hranire.

Dupa tentativa de maine o sa fac un rezumat pentru perioada toamna-iarna de pescuit cu muste la clean pe Strei, atat cat ma duce pe mine mintea.

Concluzii personale din ceea ce mi s-a intamplat in mod real voi avea, dar posibil sa nu fie 100% adevarate. Se stie ca Streiul este cea mai placuta apa de pescuit la clean PENTRU MINE.

Unora li se va parea ceva normal, altora li se va pare greu de crezut. Eu voi descrie doar faptele care le-am trait, voi incerca sa fiu cat mai putin subiectiv ( Streiul Mediu si Inferior fiind apele mele din TOP 2 in ceea ce priveste pescuitul la clean ).

Sezonul inca nu s-a inchis!

Comments are closed.