Recent Replies

Recent Topics

Reply To: Braconaj si antibraconaj

Home Forums Dimineata la cafeluta Braconaj si antibraconaj Reply To: Braconaj si antibraconaj

golden fishgolden fish
Participant

Si daca tot ce am spus despre “astia”(asta ca sa fiu cat mai blanda in exprimare)de la anpa nu v-a convins ca ii doare-n paispe metri in fata despre ce inseamna grija ptr fondul piscicol mai vin cu inca o dovada de prostie amestecata cu ignoranta si sfidare.Am sunat acum la anpa sa vad care e partea lor in toata aceasta lupta cu atat mai mult cu cat ei sunt “stapanii” de drept al fondului piscicol din apele noastre salbatice iar inca de la inceputul conversatiei cand i-am expus ce anume vreau sa stiu a inceput sa devina foarte iritat de-a dreptul nervos iar dupa cateva fraze de genul sa dau telefon la anpa Bucuresti mi-a inchis telefonul.Cel mai tare s-a enervat cand l-am intrebat ce legatura are Bucurestiul cu braconierii din Galati si mai ales de ce dupa 20 de ani de functionare anpa nu are clar un cadru juridic ptr lupta cu braconierii(sau poate au dar sunt atat de prosti incat nici nu stiu ca le au sau nu-i intereseaza)Cei mai mari vinovati ptr acest fenomen numit braconaj este dupa umila mea parere exact anpa deoarece ei elibereaza actele asa zisilor pescari cu plasele care braconeaza linistiti.
Daca mie mi-a inchis telefonul avand aceasta atitudine de genul cine esti tu sa stii atatea lucruri si sa-mi pui mie care sunt stapanul absolut ,va imagina-ti ca asta e de fapt atitudinea reala fata de bietii pesti.Mi-e sila,mi-e greata de astfel de oameni,institutii si atitudini.Si cu toate astea NU MA LAS.

Comments are closed.