Recent Replies

Recent Topics

Reply To: Aventuri si pescuit in Delta Dunarii

Home Forums Expeditii, Concursuri, Evenimente Aventuri si pescuit in Delta Dunarii Reply To: Aventuri si pescuit in Delta Dunarii

NeluNelu
Spectator

Te-am sunat la telefon pe la ora 11.30 Cataline, dar se pare ca nu ai semnal in zona in care esti, sau in cel mai rau caz, sunteti toti tepeni de frig si nu ai putut umbla cu telefonul! 😀 (am glumit!)
Daca nu trebuia sa merg la serviciu as fi mers(sincer!)cu voi in Delta, am experienta si echipament pentru o astfel de vreme!
Am stat cateva zile si la minus 2 grade ziua!Am facut foc de tabara continuu(din buturugi groase) care ne-au incalzit pana am plecat!Secretul este sa ai tot timpul picioarele si capul cald! pe aici se pierde cea mai multa caldura din corp!In timpul zilei te misti, nu prea simti frigul, cand te bagi in cort si cand iesi simti ceva mai mult frig, dar daca ai la doi metri de cort un foc permanent treaba se rezolva destul de usor!
Serios iti spun ca alcolul NU incalzeste corpul, este doar o senzatie!
In rest, o mancare cu calorii multe si bineinteles satisfactia prinderii unor pesti iti ridica moralul!
Bafta in continuare!
P.S. – Stiu ca ai glumit in legatura cu Cristina, este o fata de nota 10! putine femei ar rezista ca ea in conditii extreme de pescuit! Am testat-o!

Comments are closed.