Reply To: Planuri de pescuit pe termen lung

Home Forums Planuri viitoare Planuri de pescuit pe termen lung Reply To: Planuri de pescuit pe termen lung

NeluNelu
Spectator

Azi am fost din nou la Ghergheasa, am prins 5,5kg caras ceva mai mare ca cel de sambata.

Asta pentru ca am uitat viermusii acasa si am avut o cutiuta cu rame de gunoi ceva mai groase, asa ca nu am avut incotro si am folosit doar rame!

Cat despre porumb dulce Bonduel, nu am avut de unde sa cumpar astazi!

Buuun! sa revenim la subiectul nostru!

Nu sunt altruist, stiu ca este prohibitie, etc!Nici nu vreau sa ma justific, NU pescuiesc in zonele interzise de lege, aceasta mlastina, cu cateva ochiuri de apa provine din supraplinul a doua balti particulare, dupa cum v-am spus in comentariul trecut.

Deasemeni “mlastina” este pe un teritoriu privat, insa propietarul nu poate face nimic in aceasta zona, asa ca la cam abandonat! Deci nu am incalcat nici o lege, si chiar daca as fi fost unul din acei tipi obsedati de aplicarea legii si, chipurile protejarea ecosistemului, ar fi pescuit multi altii(de fapt cum se intampla) fara sa incalce nici o lege sau sa fie trasi la raspundere de politisti, ecologisti, una ca Lavinia Ghedan, etc! Deasemeni consider ca si in prohibitie daca mergi o data pe saptamana sa pescuiesti pe un rau si prinzi 5-6 pesti NU periclitezi inmultirea speciei respective!

Indiferent de parerile si convingerile altora, eu le tin pe ale mele!

Comments are closed.