Reply To: Pescuit in judetele Galati si Buzau

Home Forums Pescuitul pe râuri Pescuit in judetele Galati si Buzau Reply To: Pescuit in judetele Galati si Buzau

CatalinCatalin
Keymaster

Unde ar fi locul ala, la campie sau mai sus de Ciuslea? Avatii aia de Siret sunt foarte nesimtiti, nici Cristina nu a reusit sa ii prinda si zicea ca a vazut sarituri. Haideti sa mai rabdam perioada asta de prohibitie si apoi poate facem cumva si ne intalnim ca sa ne punem pe ei.

Eu planuiesc sa plec maine la Calarasi cu un pescar nebun ca sa cautam scrumbie. Se aude ca la plase pica bine si avem o cunostinta in Calarasi cu barca si cazare care ne-ar putea ajuta.

Aveam o invitatie pentru weekend si la Enisala la stiuca dar a trebuit sa o refuz din pricina altor obligatii.

Motorul de barca pe care l-am dus la reparat cred ca va ramane acolo mult timp fiindca ar costa cam 12-15 milioane. Fara sa vreau deci, anul asta ma voi axa pe vasle, rame, padele si pagai. Poate si inot daca e nevoie.

Va trebui sa modific toate planurile facute in iarna dar asta e, nu ma predau. Pentru luna mai pregatesc doua iesiri in Delta pentru cautare de noi locuri bune dar si pentru agrement, bautura, socializare…

Comments are closed.