Recent Topics

Reply To: Pescuit in Sudul/Estul tarii

Home Forums Pe unde am pescuit in ultimul timp Pescuit in Sudul/Estul tarii Reply To: Pescuit in Sudul/Estul tarii

NeluNelu
Spectator

astazi, dupa cum am promis ieri, am fost din nou pe raul Ramnic, fara undita, doar cu smartphone-ul si cu sotia…

am filmat inca o zona buna de pescuit, insa din pacate multe cadre(vreo cinci la numar) le-am scos din filmare pentru ca in unele am obturat cu degetul jumatate din obiectiv iar altele am apasat gresit si mi-am facut selfie in loc sa filmez 🙂 (s-a intamplat asa din cauza soarelui, nu se distingea ce filmez, practic am filmat orbeste!)

la un moment dat o sa vedeti ca am filmat(am insistat) si un pom care este un corcodus-vita de vie, nu stiu cati ati vazut asa ceva, dar in zona respectiva sunt vreo trei corcodusi napaditi de vita de vie, care pur si simplu s-a catarat pe bietul corcodus fiind un amalgam destul de interesant!Nu stiu cum a crescut vita de vie acolo, probabil din strugurii mancati de cineva la umbra corcodusului!Am mancat si eu din acesti pomi vara-corcoduse si spre toamna-struguri!

intr-un alt cadru o sa vedeti in apa si pestii, nu se vad ca in realitate insa poti sa-ti faci o parere!

vizionare placuta!

https://www.youtube.com/watch?v=yjYiy7TDB4E

Comments are closed.